کشف وابستگی شدید شرکت گوگل به مردم شهرستان خلخال

تصویر مهدی

مدتها بود که نه فرصت ارسال مطلب جدید داشتم و نه حتی فرصت جواب دادن به دوستان عزیزی که سایت رو میبینند ولی امروز مطلبی دیدم که حیفم اومد ازش بگذرم و گفتم حتما باید دربارش یک چیزی بنویسم!
اول اینکه باید یادآوری کنم که امام جمعه خلخال گفته: «اهالی مومن و ولایی شهرستان خلخال در محکومیت اهانت اخیر به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) سایت های گوگل و یوتویوب را به مدت دو روز تحریم می کنند»
ایشون در ادامه فرمودن که «مردم خلخال با تحریم 48 ساعته این سایت ها ضمن اعلام انزجارخود ازاین کار به میزان 400 میلیون دلار به این سایتها صدمه مالی وارد خواهند کرد»
دومین نکته هم اینکه درآمد کلی گوگل در سه ماه دوم سال 2012 (با 35% افزایش نسبت به سال قبل) در کل 12.21 میلیار دلار بود که گزارشش رو از اینجا میتونید ببینید.

خوب، حالا بیاید یک ضرب و تقسیم ساده انجام بدیم. گوگل هر 48 ساعت، 400 میلیون دلار از خلخال سود کسب میکنه (روزی 200 میلیون دلار). بنابراین این شرکت در 90 روز (سه ماه) 18 میلیار درآمد از خلخال داره. از طرفی گوگل گفته (با 35% افزایش نسبت به سال قبل) توی سه ماه 12.21 میلیار دلار درآمد داره. نتیجه منطقی این موضوع این هست اگر درآمد خلخال رو از گوگل بگیریم، گوگل در هر سه ماه 5.8 میلیار دلار ضرر میده.

نکته اضافی: آدم باید منطق داشته باشه! من خودم تا قبل از این فکر میکردم فیلتر کردن گوگل کار احمقانه ای هست ولی الان با این محاسبات فهمیدم که این کار چه ضرر هنگفتی برای گوگل به بار میاره. با این حساب فکر میکنم همین امروز و فرداست که گوگل ورشکست بشه.