تحریم الزیور (Elsevier)

تصویر مهدی

اگر هنوز خبر رو نخوندید، از اینجا میتونید ببینید: پایگاه علمی الزویر تحریم شد.
لب کلام اینکه آقای فرهاد رهبر (رییس دانشگاه تهران) فرمودند که: «ارایه مقالات علمی به بیگانگان به منزله ساخت قصر علمی بیگانگان توسط خشت‌های دانشمندان ایرانی است که این بنا با تحریم کردن دانشمندان ایران فرو می‌ریزد» و روسای دانشگاه های کشور هم به اتفاق وزیر علوم و خلاصه هر کسی که در این کشور به نوعی نماینده قشر علمی به حساب میاد، حرف ایشون را تایید کردند و همه با کمک هم تصمیم گرفتند که این پایگاه علمی را تحریم کنند!

واقعا نمیدونم چی بگم. همینطور انگشت به دهن موندم که باید الان بخندم یا گریه کنم! هنوز دارم سعی میکنم مفهوم این اشعار(!) زیبا رو درک کنم. یک ساعت هست که دارم فکر میکنم که در این مورد باید چیزی بنویسم ولی واقعا نمیدونم چی میشه گفت. فقط میتونم بگم خاک بر سر من که سمبل علم در کشورم چنین افرادی هستند!

PS: البته ایشون به گفتن همین جملات اکتفا نکردند و در راستای گند زدن به هرچی علم در ایران هست، در ادامه درخواستهای دیگه ای هم داشتند:
در راستای اینکه یه وقتی خدایی نکرده اساتید ایرانی قصرهای علمی بیگانگان رو آباد نکنند، پیشنهاد کردند که: «در هیات ممیزی مقالات اگر استادی مقاله ای را به این پایگاه علمی ارایه دهد امتیاز وی را صفر و حتی منفی قلمداد كند.»
همچنین برای اینکه مطین باشند که سیفون رو هم بخوبی بر روی جامعه علمی ایران کشیده اند: «خواستار آسانتر كردن مراحل ارایه مجوز مجلات علمی پژوهشی و روند داوری چاپ مقالات علمی شد»